Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун та керівники агенцій ООН в Україні долучилися до зустрічі з представниками ЛГБТКІ+ спільноти.
Зустріч стала важливим кроком для обговорення проблем та рішень для залучення представників ЛГБТКІ+ спільноти до гуманітарного реагування, а також до ухвалення рішень, адвокації, припинення дискримінації та сприяння інклюзивності.
«Ніяких розмов про нас без нас», – зазначили представники спільноти, яка тривалий час повністю або частково не мала доступу до такої життєво необхідної допомоги, як захист від насильства або прихистку та зазнавала соціальної ізоляції, дискримінації в освіті та на ринку праці, а також потерпала від низького рівня підтримки з боку системи охорони здоров'я.
Представники 21 громадської організації, які очолюють представники ЛГБТІК+ спільноти, були залучені до підготовки огляду згаданих проблем, але, що найважливіше, - рекомендацій для їхнього вирішення, зокрема:
- Створення технічної робочої групи в рамках Кластеру з питань захисту з метою залучення ЛГБТІК+ до гуманітарного реагування.
- Забезпечення інклюзивності надання гуманітарної допомоги з урахуванням потреб ЛГБТІК+ людей та їхніх родин.
- Адвокація інклюзивного законодавства та законодавства, спрямованого на захист уразливих груп населення.
- Підтримка медичних та освітніх програм, а також бізнесу і програм з професійного зростання ЛГБТІК+ спільноти.
ООН і гуманітарна спільнота налаштовані на спільну роботу та об’єднання зусиль для побудови інклюзивного та безпечного майбутнього України.