Міністр закордонних справ України та Координаторка системи ООН в Україні спільно відзначили 75-у річницю ООН

Оснат Лубрані та Дмитро Кулеба взяли участь в урочистій церемонії біля пам'ятного каменю ООН в Києві.

23 жовтня з нагоди відзначення 75-ї річниці заснування Організації Об’єднаних Націй відбулася урочиста церемонія підняття прапора ООН.

Захід відбувся біля пам’ятного каменю ООН у Наводницькому парку м. Києва, у якому взяли участь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та координаторка системи ООН в Україні, координаторка з гуманітарних питань Оснат Лубрані, а також глави агенцій ООН та учасники операцій ООН з підтримання миру.

У своїй промові Міністр Кулеба зазначив, що «Україна беззастережно віддана Статуту ООН та послідовно сприяє утвердженню поваги до верховенства права, бере активну участь в операціях ООН з підтримання миру, робить помітний внесок у захист прав людини, роззброєння, сталий розвиток».

У контексті необхідності реформування ООН з метою її більш ефективного реагування на нові виклики і загрози очільник зовнішньополітичного відомства України наголосив: «Зі свого боку, Україна готова і надалі всіляко сприяти успішній реалізації важливої місії ООН, зміцнюючи мир і безпеку та утверджуючи справедливість і рівність в світі.»

Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані, у свою чергу, повідомила:

«ООН залишається головною платформою для багатосторонності та співпраці у міжнародній системі, що базується на правилах, й ми, як міжнародні державні службовці, розуміємо, що світ покладає на нас великі очікування. Ось чому гаслом цьогорічної ювілейної кампанії Організації Об’єднаних Націй є просування глобальної солідарності. У цей критичний час дуже важливо, щоб ми працювали разом над подоланням цих глобальних викликів, які стосуються всіх нас».

Також пані Лубрані відзначила, що глибоко цінує роль України, як країни що стала однією із перших членів-засновників ООН, розробником Преамбули Статуту ООН, ініціатором та співробітником багатьох міжнародних договорів та конвенцій, а також здійснила значний внесок до миротворчих операцій ООН.

«Ми також розраховуємо на вашу підтримку наших глобальних програм розвитку миру», - сказала Оснат Лубрані.

За підсумками урочистої частини відбувся спільний підхід Дмитра Кулеби та Оснат Лубрані до ЗМІ.

Трансляцію заходу можна переглянути на сторінці ООН у Facebook.

Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
RCO
United Nations Resident Coordinator Office