Звернення Генерального Секретаря ООН у Міжнародний день дівчат

Цього року ми відзначаємо Міжнародний день дівчаток у розпал пандемії COVID-19 та громадських рухів за соціальну справедливість.

Посилюючи реагування на пандемію та плануючи потужне відновлення, ми маємо можливість створити кращий, справедливіший та рівноправніший світ для дівчаток скрізь. Найкращий спосіб досягти цього - дати дорогу самим дівчатам. Цьогорічна тема «Мій голос: наше рівне майбутнє» закликає посилити голоси дівчат-підлітків та поставити їх потреби на перше місце у законодавстві, політиці та на практиці в кожній країні та громаді у всьому світі.

Розрив у становищі дівчат та хлопців залишається неприпустимо широким. Дівчатка-підлітки позбавлені можливостей у галузях науки, техніки, інженерії та математики (STEM) не через відсутність таланту та амбіцій, а тому, що вони є дівчатами. У всьому світі частка жінок серед випускниць з цих предметів становить менше 15 відсотків у більш ніж двох третинах країн.

Так не повинно бути.

«Покоління рівності» - так називається наша глобальна кампанія і так звучить заклик твердо налаштуватися на роботу з дівчатками і в інтересах дівчаток. Ми повинні підтримувати дівчаток, надаючи їм доступ до інструментів, які необхідні їм для того, щоб обрати власну долю. До них належать технологічні навички, можливість користуватися інтернетом і безпека - необхідні умови благополуччя в цифровому світі.

Ми всі можемо брати приклад з дівчат-підлітків, які беруть на себе ініціативу та створюють краще життя для себе - та для інших. Дівчата-підлітки - нові лідери нашого часу, що дають початок глобальним рухам заради змін. Вони готові до цього виклику.

Давайте з нагоди Міжнародного дня дівчаток встанемо на захист їх інтересів. Давайте розвивати їхні здібності, прислухатися до їх голосів і працювати разом задля кращого, більш рівного майбутнього для всіх нас.

 

Звернення
Автор
Антоніу Гутерреш
Генеральний Секретар ООН
ООН
Antonio Guterrs
Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
RCO
United Nations Resident Coordinator Office