HeForShe Congress 2020 показав приватному сектору, як стати більш гендерно чутливим

Щороку український HeForShe Congress об’єднує прогресивний бізнес навколо теми гендерної рівності та недискримінації.

1 жовтня відбувся третій HeForShe Congress, і, оскільки загроза пандемії коронавірусу досі існує, цього разу він став онлайн-платформою. Під гаслом «Рівно цінні в бізнесі», основною темою заходу стала підтримка рівних можливостей для всіх працівників та працівниць.

Завданням HeForShe Congress 2020 було дати приватному сектору базове розуміння того, як на практиці можна сприяти гендерній рівності у своїй роботі та змінювати корпоративну культуру.

«Кількість бізнесів, які готові інвестувати у своїх працівників та працівниць, зростає. Все більше чоловіків і жінок отримують користь від інклюзивного середовища, яке дозволяє особистісно зростати, заохочує до творчості та підтримує баланс між роботою та сім’єю. Це безпрограшний варіант, який робить бізнес стійкішим та допомагає ефективно використовувати таланти співробітників та співробітниць, а їх, у свою чергу, робить більш щасливими та продуктивними», — Еріка Квапілова, Представниця ООН Жінки в Україні.

До списку спікерів та спікерок увійшли керівники та керівниці бізнесів, директори департаментів, HR, менеджери та менеджерки, які поділились тим, як їхній бізнес успішно просуває гендерну рівність за допомогою різних рішень. Учасники та учасниці дискусій обговорили також виклики, з якими вони стикались під час впровадження політики недискримінації. Своїми результатами вони поділились в серії з 5 відеороликів, які стали частиною онлайн-платформи.

«Однією з найбільших перепон на шляху до впровадження гендерної рівності є стереотипи, і дуже часто упередженість буває несвідомою. Ми проводимо тренінги, які спрямовані на розвиток усвідомленості співробітників та співробітниць, і саме це допомагає нам покращити атмосферу в компанії та принципи корпоративної культури», - поділилась Марина Захар'їна, керівниця відділу персоналу Ernst&Young Ukraine, під час панельної дискусії «Чому бізнес має бути safe space?».

В рамках теми «Як лідери драйвлять ціннісні зміни в своїх компаніях?» керівники StarLightMedia, Ferrexpo Poltava Mining та IT-Integrator розповіли про епоху конкуренції корпоративних змістів, нове розуміння лідерства та гендерну рівність як сталу цінність.

«Проблеми гендерної нерівності потрібно вирішувати, і саме лідер має брати на себе впровадження гендерних політик на рівні компанії. Ми провели тест на гендерну чутливість компанії і призначили амбасадора - людину, яка займається імплементацією гендерної рівності у компанії. Головне – це почати і рухатись у правильному напрямку», - підсумував Віктор Лотоус, Голова правління Ferrexpo Poltava Mining.

Питання про те, як бізнес може залишатися ефективним, не втрачати кваліфікованих і досвідчених працівників та працівниць, підтримувати їх не лише професійно, а й у прагненні бути супер-батьками, обговорювали представники Nestle, Deloitte Ukraine та Intellias.

«Аби почати ставати більш гендерно чутливим бізнесом, керівництво має для себе вирішити, що це важливо, прислухатись до потреб працівників. Якщо ви з’ясували, що це ті цінності, які ви розділяєте, то далі – це лише формальність. Ви будете це робити, бо інакше уже не зможете», - сказала Вікторія Чорновол, партнерка податково-юридичного департаменту Deloitte в Україні, під час дискусії «Як створити умови для рівноцінного батьківства?».

Компаніям, які готові підсилити свої наміри конкретними діями, HeForShe Congress презентував Women’s Empowerment Principles - 7 принципів для сприяння гендерній рівності та розширенню прав і можливостей жінок на робочому місці. З моменту запуску у 2010 році WEPs підписали понад 3 600 компаній з усього світу, серед них і 5 українських.

Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін. Рух HeForShe в Україні реалізується за фінансової підтримки Швеції.

Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
ООН Жінки
Структура Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок