Промова Генерального Секретаря ООН під час відкриття 75-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН

Я надзвичайно радий бути присутнім з вами на відкритті 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. 

Дозвольте мені розпочати з теплих привітань Його Високоповажності посла Туреччини Волкана Бозкира з обранням його на посаду Президента Генеральної Асамблеї. Пане Президенте, Ви можете повністю розраховувати на нашу підтримку та наше віддане партнерство в цій спільній роботі. 

Цей рік стане поворотним у житті нашої Організації. 

Ми повинні продовжувати реагувати на вплив пандемії COVID-19 шляхом зміцнення систем охорони здоров’я та підтримки розвитку та справедливого розподілу способів лікування та вакцин. 

Ми також повинні підготуватися до потужного відновлення на основі Порядку денного 2030 та Паризької угоди. 

У цей же час Асамблея продовжуватиме свою роботу у всіх спектрах глобальних викликів: миру та безпеки, роззброєння, прав людини, гендерної рівності та сталого розвитку. 

Посол Бозкир, я бажаю вам успіхів у вашій роботі. 

Коли ми відзначаємо 75-ту річницю Організації Об’єднаних Націй, стає очевидним, що світ покладає на нас великі сподівання, як на основну платформу для багатосторонньої співпраці у міжнародній системі, заснованій на законах. 

Ваш наголос на упорядкуванні роботи Генеральної Асамблеї та збалансуванні трьох стовпів нашої роботи для досягнення конкретних результатів повинен допомогти досягти цих сподівань. 

Характер багатосторонньої співпраці змінюється, і я часто вказував на необхідність більш мережевого та інклюзивного багатостороннього співробітництва у 21 столітті. Тому мені приємно чути вашу обіцянку працювати над зміцненням довіри та згуртованості між державами-членами ООН, групами країн та іншими міжнародними організаціями. 

Ця робота є надзвичайно важливою для єдності та солідарності, необхідних нам у цьому наступному ключовому році, коли ми будемо долати пандемію, втілювати плани потужного відновлення та реалізовувати Цілі сталого розвитку. 

Я також дякую вам за вашу підтримку реформи Організації Об'єднаних Націй і за ваше зобов'язання тісно співпрацювати з моїм офісом та Секретаріатом в цілому. 

Я з нетерпінням чекаю на тісну співпрацю з вами під час 75-ї сесії Генеральної Асамблеї для досягнення наших спільних цілей. 

Весь Секретаріат готовий до співпраці та пропонує вам всю нашу підтримку, і я бажаю Вам дуже успішної сесії Генеральної Асамблеї. 

Дякую.

Звернення
Автор
Антоніу Гутерреш
Генеральний Секретар ООН
ООН
Antonio Guterrs
Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
ООН
Організація Об'єднаних Націй