Стратегія запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом в Україні

Ця стратегія надає рекомендації щодо того, як державні установи України, організації громадянського суспільства, міжнародні організації та система ООН можуть об'єднати зусилля для ефективного запобігання та реагування на випадки сексуального насильства, пов'язаних з конфліктом в Україні (CRSV).

Документ має описову частину, яка визначає загальний контекст, мандат та сферу застосування стратегії, механізми реалізації та координації, а також відповідні інструменти. Друга частина документа – це дорожня карта, яка пропонує конкретні цілі та заходи, які конкретні суб’єкти повинні реалізувати для їхнього досягнення, що, водночас, створює більш цілеспрямований підхід. Наразі ця стратегія розробляється за ініціативи уряду України та є застосовною до всієї її території.

Стратегія запобігання та протидії сексуальному насильству розроблена за підтримки cтруктури Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок ООН Жінки в Україні та Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні за погодженням з Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством закордонних справ та Міністерством юстиції України.

Опубліковано:
УВКПЛ
ООН Жінки
Опубліковано у партнерстві з
Міністерство закордонних справ України
Міністерство юстиції України
Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції