Права людини жінок та дівчат з інвалідністю

В Україні жінки та дівчата з обмеженими можливостями стикаються з особливими перешкодами та викликами, такими як, наприклад, доступ до послуг охорони здоров'я, дискримінація щодо доступу до послуг з репродуктивного здоров'я, ґендерне насильство, недоступна інфраструктура та низький рівень економічної та соціальної активності. Вони рідко представлені на посадах, на яких приймаються рішення, або в органах законодавчої та виконавчої влади.

Головною метою цього посібника, який було опубліковано у партнерстві з Національною асамблеєю людей з інвалідністю, є допомогти ключовим зацікавленим сторонам у сприянні повноцінній та реальній участі жінок і дівчат з інвалідністю у житті суспільства, а також у забезпеченні захисту їхніх прав. Цей посібник має сприяти, по-перше, роботі жінок з інвалідністю (а також

суб'єктів громадянського суспільства, включно з організаціями жінок та дівчат з інвалідністю та інших партнерів), спрямованої на реалізацію міжнародних та національних зобов'язань щодо ґендерної рівності за допомогою ініціатив, що враховують ґендерні аспекти та інтереси людей з інвалідністю і, по-друге, розумінню взаємозв'язку між правами людини. Він також надає практичні рекомендації щодо реалізації та моніторингу виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенції про права осіб з інвалідністю та ініціатив, орієнтованих на врахування ґендерних аспектів та особливих потреб осіб з інвалідністю.

Цей посібник був розроблений та поширений в рамках проєкту ООН Жінки «CEDAW в дії!», що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. Інші практичні заходи та методичні рекомендації щодо задоволення потреб жінок та дівчат з інвалідністю викладені в Інструменті ґендерного аудиту доступності.

Опубліковано:
ООН Жінки