УВКБ ООН доправило 92 тони гуманітарного вантажу в Луганськ

Гуманітарний вантаж забезпечить вкрай необхідну допомогу та підтримку цивільному населенню, яке постраждало внаслідок конфлікту

10 вересня до Луганська прибув гуманітарний конвой Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Це перший конвой з моменту введення карантинних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу, коли майже весь рух через «лінію розмежування» було припинено з метою попередження поширення COVID-19, включаючи обмеження руху гуманітарних конвоїв.

Конвой УВКБ ООН у складі 10 вантажівок містить деревину та будівельні матеріали загальною вагою 92 000 кг, призначені для програми по відновленню будинків людей, які постраждали внаслідок конфлікту в Луганській області.

«Конвой доставив будівельні матеріали, призначені для програми з ремонту будинків в Луганську. Він є прикладом ефективної співпраці кількох сторін, адже конвой також проїхав через Донецьку область. Гуманітарний вантаж забезпечить вкрай необхідну допомогу та підтримку цивільному населенню, яке постраждало внаслідок конфлікту по обидва сторони від лінії розмежування. Ми вдячні всім зацікавленим сторонам, які допомогли з логістикою та сприяли успішному транзиту конвою. Сподіваємось, що всі сторони і надалі продовжуватимуть таку продуктивну співпрацю з майбутніх гуманітарних питань», – прокоментував Гіоргі Санікідзе, Голова польового офісу УВКБ ООН у Слов’янську.

УВКБ ООН є спів-головуючим агентством з питань організації та логістики конвоїв ООН та міжнародних організацій з 2018 року. Протягом 2020 року було організовано доставку більше 600 000 кг товарів найбільш постраждалим людям на непідконтрольних уряду територіях, у тому числі через пішохідний пункт пропуску «Станиця Луганська».

Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
УВКБ ООН
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців