Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані закликає продовжувати дотримуватися припинення вогню заради громадян України

Після поїздки до Донецької та Луганської областей Оснат Лубрані опублікувала звернення щодо припинення вогню.

З моменту набуття чинності домовленостей про припинення вогню 27 липня минуло шість тижнів. Це найдовший період відносної тиші на сході України з початку конфлікту. Я повторюю заклик Генерального секретаря ООН до всіх залучених сторін дотримуватися узгоджених умов припинення вогню та спрямувати зусилля на захист цивільного населення, яке найбільше страждає від бойових дій.

Як я пересвідчилася під час поїздки в Донецьку та Луганську області цього тижня, гуманітарні потреби все ще залишаються значними та ще більше загострилися внаслідок пандемії COVID-19 та пов'язаних із нею протиепідемічних заходів.

Проте я також побачила значну підтримку та високу оцінку домовленостей про припинення вогню серед людей, які проживають по обидва боки «лінії розмежування», які сподіваються, що воно триватиме й надалі.

Сьогодні, як ніколи, потрібно скласти зброю та розпочати конструктивний діалог, щоби приділити більше уваги подоланню впливу коронавірусної хвороби та її соціальноекономічних наслідків. Необхідно докласти всіх зусиль, щоби припинення вогню продовжувалося, оскільки воно потрібно стільком людям, які втомилися від конфлікту.

Звернення
Автор
Оснат Лубрані
Координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка
ООН
Osnat Lubrani
Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
УКГС ООН
Офіс ООН з координації гуманітарних питань