Права людини в контексті відправлення правосуддя у кримінальних справах, пов’язаних з конфліктами в Україні квітень 2014 – квітень 2020

Ця доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) досліджує порушення прав людини, вчинені в ході кримінальних проваджень і процесів, пов’язаних із збройними конфліктами на сході Україні та в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, тимчасово окупованих Російською Федерацією (надалі – Крим), в період з 14 квітня 2014 р. до 13 квітня 2020 р. Вона ґрунтується на роботі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), яка здійснювала моніторинг і аналіз індивідуальних справ, які мали місце на всій території України, включаючи Крим та територію, яка контролюється самопроголошеною «Донецькою народною республікою» та самопроголошеною «Луганською народною республікою».

Доповідь ґрунтується на 673 поглиблених інтерв’ю з жертвами та свідками порушень прав людини, що були вчинені в контексті 517 кримінальних проваджень, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України. Інформація також була отримана від родичів жертв та їхніх адвокатів, представників органів влади, громадянського суспільства та інших джерел, в ході моніторингу 1 280 судових засідань, а також з більш ніж 3 300 судових рішень, офіційних документів, відкритих джерел і інших релевантних матеріалів. Висновки включаються до доповіді за умови, що дотримано стандарт доведення, який передбачає наявність «достатніх підстав», а саме, коли спираючись на сукупність перевіреної інформації, звичайний розсудливий спостерігач мав би достатні підстави вважати, що описані факти дійсно мали місце, і коли робляться правові висновки, що такі факти містять усі елементи порушення.

Опубліковано:
УВКПЛ