Заява Координаторки системи ООН в Україні, Гуманітарної Координаторки у Міжнародний Жіночий День

Координаторка ООН привітала українок із Міжнародним жіночим днем та закликала до прискорення у просуванні гендерної рівності в Україні.

Сьогодні я закликаю Керівництво та новий уряд України стати частиною Покоління Рівності та реалізовувати права українських жінок! У вас є всі повноваження і можливості зробити це!

Україна здійснила важливі кроки для забезпечення рівних прав та можливостей жінок. Зростання представництва жінок у Верховній Раді на минулорічних виборах з 11% до 21% є однією з відчутних ознак цього прогресу. Однак, як і в інших країнах світу, для досягнення рівних прав та рівних можливостей українським жінкам потрібно пройти ще довгий шлях.

Генеральний Секретар ООН зазначив: "Настав час припинити спроби змінити жінок та почати змінювати систему та дисбаланс влади, що, власне, заважає їм розвинути свій потенціал". Зараз саме час залучати більше жінок до прийняття рішень у всіх сферах, гарантуючи, що найбільш маргіналізовані групи жінок та дівчат не будуть залишені позаду. Україна також повинна прискорити свої дії щодо ліквідації насильства над жінками та дівчатами, в тому числі, шляхом ратифікації Стамбульської Конвенції, яка була підписана у 2011 році, проте досі не затверджена.

Напередодні сьогоднішнього святкування я відвідувала громади, які сильно постраждали від бойових дій у Донецькій та Луганській областях. Я стала свідком страждань людей, сповнених відчаю, а також їх надихаючої наполегливості та твердої рішучості подолати негаразди та будувати краще майбутнє для їхніх сімей та своєї країни. Значною мірою це данина жінкам України, які навіть за найнесприятливіших обставин проявляють лідерство - у себе вдома, у своїх громадах, у своєму бізнесі - і, сподіваюсь, що у майбутньому - у всіх сферах суспільного життя.

Оскільки я вітаю українських жінок з цим важливим Днем, я закликаю до людей до активних акцій задля просування ґендерної рівності в Україні.

Сьогодні я хочу віддати особливу шану жінкам, яких я зустріла у цій надзвичайній країні, моїм героїням: керівниці Департаменту сім’ї та молоді Донецької області та її заступниці - провідницям у боротьбі з гендерним насиллям, що включили гендерні цілі у муніципальні бюджети; чудовим тренеркам молодих посередників, які сьогодні мають можливіть бути лідерками у ненасильницькому вирішенні конфліктів; лідеркам жіночих громад у Новгородському, що є потужними ініціаторками нового інноваційного «громадського центру» та «громадського історико-культурного клубу», а також рушійними силами у формуванні нових громадських організацій, включаючи «Жіночу студію громадських ініціатив»; суворій вчительці біології в школі "Дружба", яка була названа директором школи найкращою у країні. І останнє, але не менш важливе – я вітаю жінок, що підтримують найвразливіших людей, що проживають у постраждалих від конфлікту містах Новотошківськсе та Оріхове. Я вітаю вас та всіх інших жінок, державних службовиць, громадських службовиць, гуманітарних працівниць та волонтерок, які, як і ви, працюють не заради платні чи за визнання, а заради віри та відданості, й просуваєте країну вперед, до миру, соціального прогресу та повного забезпечення усіх прав та основоположних свобод людини.

Організація Об'єднаних Націй в Україні з гордістю відстоює ваші зусилля та залишається відданою роботі з вами та всіма жінками та чоловіками України для досягнення соціальної справедливості та гендерної рівності. Разом ми можемо це зробити!»

Звернення
Автор
Оснат Лубрані
Координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка
ООН
Osnat Lubrani
Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
ФАО
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН
МАГАТЕ
Міжнародне агенство з атомної енергії
МОП
Міжнародна організація праці
МОМ
Міжнародна організація з міграції
УКГС ООН
Офіс ООН з координації гуманітарних питань
УВКПЛ
Моніторингова місія ООН з прав людини
ДППА
Департамент ООН з політичних та миротворчих питань
ООН Жінки
Структура Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок
ООН
Організація Об'єднаних Націй
ЮНЕЙДС
Об`єднана Програма ООН з ВІЛ/СНІД в Україні
ПРООН
ПРООН
ДБ ООН
Департамент Організації Об'єднаних Націй з питань охорони та безпеки
UNFPA
Фонд народонаселення ООН
УВКБ ООН
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців
ЮНІСЕФ
Міжнародний дитячий фонд
ЮНОПС
Управління Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів
ВООН
Волонтери ООН
ВООЗ
Всесвітня Організація охорони здоров'я