Інтернати для людей похилого віку та осіб з інвалідністю Донецької та Луганської областей отримали засоби особистого захисту від COVID-19

  • UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення спільно із HelpAge International розповсюдили засоби особистого захисту та спеціальні набори гігієнічних та дезінфекційних засобів, спеціально адаптованих до протидії поширенню інфекції СOVID-19, у 10 державних інтернатів для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Наразі у цих інтернатах проживає 761 особа, яка потребує додаткових заходів безпеки у зв’язку з пандемією.

В Україні 23% населення - це люди старшого віку, і 98.45% (69.93% жінок) мають принаймні одне хронічне захворювання*. При цьому, 81.68% літніх людей (в тому числі 85.24% жінок) мають потребу в основних предметах гігієни (89.49%) урологічних прокладках (39.35%) і підгузках для дорослих (20.52%)*. А доступ до таких засобів може бути ускладнений через карантинні та інші заходи у зв’язку із пандемією COVID-19.

Відповідно до даних ВООЗ, саме люди, старші 60-ти років і ті, хто має хронічні захворювання, мають підвищений ризик більш тяжких наслідків від COVID-19. За статистикою, смертність від коронавірусу людей 60-69 років складає 3,6%, 70-79 років - 8%, а старших 80 років - 22%.

Цього тижня державні інтернати для людей похилого віку та осіб з інвалідністю у Донецькій та Луганській областях отримали гуманітарну допомогу від міжнародних організацій UNFPA Україна та HelpAge International , в яку входили: засоби для прибирання приміщень (зокрема, дезінфекційні засоби, засоби для миття, пакети для сміття та швабри), гігієнічні засоби (мило, туалетний папір, пральний порошок, паперові рушники для рук, гумові рукавиці) та медичні одноразові захисні маски. Усі ці засоби будуть використовуватися як співробітниками і співробітницями інтернатів, так і особами, які там проживають.

Окрім того, кожний пакунок містив поради для людей похилого віку, розроблені HelpAge International про те, як захиститися від COVID-19 та матеріали кампанії UNFPA Україна “Розірви коло” про домашнє насильство та наявні сервіси допомоги.

*Дані дослідження “Гуманітарні потреби літніх жінок і чоловіків на підконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, у частині “Аналіз оцінки потреб у січні 2020 року”, проведеного HelpAge International.

Медіа контакти
Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи
UNFPA
Фонд народонаселення ООН