Прес-реліз

Повідомлення для кореспондентів в Україні від Савіано Абреу, речника Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) в Україні

01 травня 2022

«Сьогодні, в неділю 1 травня, продовжується операція з безпечної евакуації цивільного населення з заводу «Азовсталь». Операція координується Організацією Об’єднаних Націй та Міжнародним комітетом Червоного Хреста у координації зі сторонами конфлікту.

З обома сторонами конфлікту узгоджено, що цивільні громадяни, які майже два місяці перебувають на «Азовсталі» (жінки, діти та люди похилого віку), будуть евакуйовані в Запорізьку область, де вони отримають невідкладну гуманітарну підтримку, в т.ч. психологічну допомогу.

Операція розпочалась у п’ятницю 29 квітня з відправлення спільного конвою ООН/МКЧХ, який подолав близько 230 км та дістався заводу в Маріуполі вранці суботи за місцевим часом.

Оскільки операція продовжується, ми наразі не надаватимемо додаткової інформації задля гарантій безпеки цивільних осіб і гуманітарних співробітників конвою.

ООН також продовжить намагатися забезпечити безпечний виїзд із Маріуполя для всіх цивільних осіб, які хочуть виїхати. ООН активно взаємодіє зі сторонами для забезпечення цієї роботи.»

Повідомлення для кореспондентів в Україні від Савіано Абреу, речника Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) в Україні

Saviano Abreu

Савіано Абреу

УКГС ООН
Речник, голова відділу зв'язків з громадськістю

Агенції ООН, долучені до цієї ініціативи

УКГС ООН
Офіс ООН з координації гуманітарних питань

Цілі, які ми підтримуємо завдяки цій ініціативі